Jaka firma może nam się udać?

Jaka firma może nam się udać?

10 czerwca 2021 Wyłącz przez Romana

Najgorszym błędem jaki możemy popełnić, będzie uruchomienie firmy bez zastanowienia, bez sprawdzenia rynku, bez przekonania się, jak to wszystko trzeba zorganizować, aby faktycznie działało i pozwoliło nam na odniesienie sukcesu. Dlatego też musimy mieć świadomość, że do uruchomienia własnej firmy musimy się odpowiednio przygotować. To oznacza, że na samym początku powinniśmy się zastanowić w czym jesteśmy najlepsi, co jesteśmy w stanie zaoferować innym ludziom, tak abyśmy mieli pewność, że będą oni zadowoleni z naszej propozycji i chętnie będą z niej korzystali. Dodatkowo powinniśmy również sprawdzić, czy w rejonie, w którym planujemy działać, faktycznie jest zapotrzebowanie na nasze usługi, czy ludzie potrzebują tego, co chcemy im zaoferować.

No i na końcu, mając już swoją grupę docelową, do której będziemy chcieli trafić, musimy sprawdzić, jak przygotować swoją reklamę, aby ich ona zainteresowała.

Przeprowadzić powinniśmy badanie rynku

Jeśli po głowie chodzi nam pomysł założenia własnej firmy, to powinniśmy na początku sprawdzić otoczenie, czy znajdziemy potencjalnych klientów, czy znajdziemy miejsce, w którym moglibyśmy się otworzyć. Możliwości jest tutaj naprawdę sporo, a to oznacza, że im dokładniej się do tego przyłożymy, im więcej informacji zdobędziemy podczas takiego badania, tym większa będzie szansa na to, że uda nam się odnieść sukces. Warto przeprowadzić ankietę i rozesłać do jak największej liczby ludzi.

Można w niej zapytać czy byliby zainteresowani konkretnymi usługami, które chcemy im zaoferować, a jeśli tak, to w jakim miejscu według nich powinny się one pojawić. Może się wówczas okazać, że dzięki takiej ankiecie uzyskamy wiele cennych informacji. Jeśli na wybranym przez nas terenie działa firma, która oferuje podobne usługi, to się o tym dowiemy, jeśli u konkurencji czegoś brakuje, a ludziom będzie na tym zależało, to również napiszą nam o tym w ankiecie, a wówczas naszą ewentualną firmę będziemy mogli dopasować pod ich oczekiwania. Co więcej, będziemy też wiedzieli, w jakiej lokalizacji powinniśmy poszukać dla siebie miejsca, tak abyśmy mieli pewność, że ludzie do nas trafią i że im również to miejsce będzie odpowiadało.

Też do konkretnych ludzi

Oczywiście im więcej osób odpowie na naszą ankietę, tym dokładniejsze informacje uda nam się zdobyć. Jednak powinniśmy dopilnować, aby taka ankieta trafiła do ludzi, którzy będą mieli być naszymi potencjalnymi odbiorcami. Jeśli chcemy zrobić klub dla małych dzieci, to powinniśmy przede wszystkim zabiegać o odpowiedzi od rodziców, bo jeśli zapytamy wyłącznie nastolatki czy osoby starsze, to może się okazać, że takiego zapotrzebowania nie będzie. Im więcej osób odpowie na naszą ankietę tym lepiej, jednak pamiętajmy, że powinniśmy to wszystko tak dopasować, aby jednak w przeważającej większości odpowiadały na nią osoby, które dla których dedykowana jest nasza oferta.

Warto dokładnie sprawdzić, czy w wybranej przez nas okolicy jest zapotrzebowanie na firmę, którą chcemy otworzyć. Im więcej będziemy na ten temat wiedzieli, tym łatwiej będzie nam podjąć ostateczną decyzję.

Tworzenie kursów e-learningowych