Kto pamięta Poloneza?

Kto pamięta Poloneza?

26 września 2017 Wyłącz przez Romana

Polonez to kolejny kultowy samochód, obok Polskiego Fiata czy Syreny. Była to marka samochodowa, która powstała w 1978 roku. Samochody były produkowane w Fabryce Samochodów Osobowych w Warszawie.

Mówi się o tym, że Polonez miał zastąpić słynnego i dobrze wszystkim znanego Polskiego Fiata 125p. Jest to samochód, który zyskał popularność, bowiem sprostał oczekiwaniom i potrzebom ówczesnych klientów. Mówi się o tym, że Polonez miał taki sam napęd, silnik i układ hamulców czy też zawieszenie jak Fiat Polski 125p.

Warto wiedzieć, że zastosowane rozwiązania w tym samochodzie były innowacyjne jak na tamte czasy. Polonezem jeździli wszyscy, którzy dysponowali odpowiednimi środkami finansowymi. Mówi się o tym, że Polonez niewątpliwie zrewolucjonizował polską motoryzację.

aktualne tablice rejestracyjne

Przejście z Polskiego Fiata na Poloneza było milowym krokiem naprzód. Dla fanów motoryzacji zgłębianie wiedzy na temat Poloneza jest niewątpliwie nie lada gratką. Obecnie można podziwiać Poloneza tylko w muzeach motoryzacyjnych.

Być może pasjonatom uda się jeszcze znaleźć dobrze zachowane sztuki w komisach sprzedających samochody używane Ostrołęka,

oferty specjalne lexus