Latanie dla przyjemności i latanie użytkowe

Latanie dla przyjemności i latanie użytkowe

13 czerwca 2019 Wyłącz przez Romana

Wielu z nas lubi latać samolotem. Pierwszy lot to zawsze trochę obawa, że coś się stanie, że samolot się rozbije, że możemy tego nie przeżyć, ale kiedy już jesteśmy w powietrzu uznajemy to za niesamowite. Bo rzeczywiście samoloty są niesamowite.

Takie olbrzymie, ciężkie maszyny, a niczym ptaki unoszą się w górę i latają wożąc na swoich pokładach ludzi, ciężki sprzęt i bagaże. Konstruktorzy samolotów byli wizjonerami, a obecnie technika jest tak zaawansowana, że rozwiązania w tej dziedzinie są coraz lepsze i coraz bezpieczniejsze. Dlatego ufamy samolotom, chętnie wsiadamy na ich pokłady i cieszymy się, że możemy korzystać z tego bezpiecznego i szybkiego środka transportu.

Trochę inne zastosowanie mają szybowce. Nie pełnią one funkcji użytkowej, nie przewozi się nimi ludzi i towarów, nie służą do przepraw transatlantyckich. Latanie szybowcami to czysta przyjemność.

Po prostu chodzi w tym o to, aby wzbić się nad ziemię, aby poczuć emocje i adrenalinę, aby podziwiać świat z lotu ptaka. Wszystko to po to, aby się zachwycić, przeżyć coś, poczuć się przez chwilę inaczej. Wiele osób fascynuje się lataniem i to niesamowite, że te swoje fascynacje można w dzisiejszym świecie urealnić.

Prawie każdy z nas leciał już samolotem i prawie każdy, jeśli się odpowiednio postara jest w stanie przelecieć się szybowcem. Wystarczy chcieć. Wystarczy mieć marzenia i je spełniać.

Nie jest to w dzisiejszym świecie nic aż tak trudnego. Dlatego nie ma na co czekać.

imprezy firmowe