Myrtle Beach, Karolina Południowa

Myrtle Beach, Karolina Południowa

24 lipca 2017 Wyłącz przez Romana

Myrtle Beach to miejscowość położona w Karolinie Południowej, na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Stanowi ona jeden z głównych amerykańskich punktów turystycznych.

Szacuje się, że co roku przyjeżdża tu około 14 milionów odwiedzających. Przeważają Amerykanie, wielu turystów pochodzi też z Kanady, Niemiec i Wielkiej Brytanii.

Subtropikalny klimat, szerokie plaże, widok na Atlantyk, delikatny piasek i spokojne wody, sprawiają, że miejsce to idealnie nadaje się na spędzenie urlopu czy wakacji. Największą plaża jest tutaj Grand Strand.

W jej okolicach znajdziemy mnóstwo nocnych klubów, sklepów i hoteli. Popularnością cieszą się różnego typu sporty jak pływanie, jazda na rowerze, wędkarstwo czy piesze wędrówki.

Fani golfa również mogą znaleźć tutaj coś dla siebie. Myrtle Beach jest doskonałym miejscem na rodzinny wyjazd z dziećmi.

Maluchy z pewnością będą zadowolone, mogąc odwiedzić takie miejsca jak Myrtle Waves, czyli jeden z największych wodnych parków na wschodnim wybrzeżu, czy Family Kingdom Amusement Park, czyli rodzinny park rozrywki.