Obniżamy rachunki za ogrzewanie

Obniżamy rachunki za ogrzewanie

18 sierpnia 2017 Wyłącz przez Romana

W sytuacji, gdy przeprowadzenie termomodernizacji nie jest możliwe, można zastosować jeszcze kilka rozwiązań, które mogą nieco obniżyć opłaty za ogrzewanie. Warto o nich pamiętać również wtedy, kiedy posiadamy innowacyjne instalacje. Zatem w pierwszej kolejności należy pamiętać o wieczornym zasłanianiu okien. Bowiem to właśnie tą drogą ucieka najwięcej ciepła z mieszkania.

Ideałem jest zastosowanie rolet zewnętrznych. Jednak nawet firanka jest wstanie ograniczyć wydostawanie się ciepła. Warto zatem pomyśleć o wewnętrznych żaluzjach, czy zasłonach. O ile okna powinny być zasłonięte, to jednak grzejnik nie może być zakryty.

więcej

Niestety bardzo często spotyka się z sytuacją, że są one przesłonięte firaną, zasłoną, czy co gorsza meblami. Warto zatem w okresie zimowym przeprowadzić małe przemeblowanie, czy zmianę dekoracji okiennych. Niemniej jednak grzejnik powinien być osłonięty, ale od ściany zewnętrznej. W tym przypadku warto jest wstawić specjalne ekrany termoizolacyjne.

W naszej ofercie znajdziesz zarówno etykiety samoprzylepne, jak i naklejki drukarnia Booklet posiada szeroką ofertę. Ceny transferowe Kraków