Odłączenie akumulatora

Odłączenie akumulatora

8 października 2017 Wyłącz przez Romana

Najczęstszą przyczyną problemów z samochodem jest nieodpowiednie funkcjonowanie akumulatora. Jednak wcale nie jest powiedziane, że wina leży po jego stronie i najpierw przyczyn należy szukać gdzie indziej. Wiele osób decyduje się na tak zwane nocne odłączenie akumulatora. Z pewnością podejmują takie kroki ponieważ układ przenoszenia energii elektrycznej jest uszkodzony i podczas postoju następuje pobór mocy.

www.rzgraf.com.pl

Nie jest to oczywiście wina baterii, a całego układu elektrycznego i to właśnie w nim należy szukać rozwiązania problemu. Czasami po prostu kable są zbyt zużyte i powodują znaczne utraty mocy a co za tym idzie rozładowywanie się akumulatora podczas postojów, kiedy nie następuje jego ładowanie. Dobrze jak taki problem zostanie szybko wykryty ponieważ, znacząco wpływa na stan samochodowej baterii. Oczywiście odłączenie akumulatora na noc nie jest złym rozwiązaniem.

Tego rodzaju działania nie są w żadnym wypadku błędem. Jednak można zdecydować się na nie tylko wtedy jak ma się pewność, że całe okablowanie i reszta układu są jak najbardziej w porządku. W innym wypadku nie należy tego robić i trzeba najpierw zająć się naprawą różnego rodzaju awarii, żeby po prostu nie zniszczyć zbytnio akumulatora. Odłączenie akumulatora nie jest niczym trudnym jednak trzeba zachować szczególną uwagę przy tej czynności żeby niczego nie uszkodzić, ani nie porysować sobie samochodu.

Nieuważny demontaż może być również przyczyną późniejszych usterek związanych z uszkodzeniami, które powstaną pod maską.

atlas części zamienne https://sklep.skoda.pl/