Pompy ciepła i cyrkulacja wody

Pompy ciepła i cyrkulacja wody

1 października 2018 Wyłącz przez Romana

W poprzednim artykule podkreśliliśmy zalety pieców gazowych, które są coraz powszechniejsze na rynku. Wbrew ich licznym zaletą, posiadają jednak istotne wady.

Bynajmniej nie jest to tylko i wyłącznie cena zarówno kotła, jak i ogrzewania. Dość ważną wadę stanowi fakt, iż czas nagrzewania wody wynosi kilkanaście, a w skrajnych przypadkach nawet kilkadziesiąt sekund.

www.lajf-ml.pl

Powoduje to nie tylko dyskomfort w trakcie zmywania naczyń czy brania kąpieli pod prysznicem, ale także znacząco przyczynia się do zwiększonego zużycia wody. Koszty w perspektywie kilku czy kilkunastu lat są spore.

Jaki system grzewczy zainstalować lub jak zmodernizować ten obecny, aby oszczędzić pieniądze na bieżących rachunkach? Koniecznie powinny zainteresować nas pompy ciepła, które pozwalają na uzyskanie gorącej wody niemal błyskawicznie. Do tego wydajnie mogą wspomagać proces ogrzewania mieszkania.

Ciekawym rozwiązaniem są też pompy cyrkulacyjne, które zapewniają nam ciągły dostęp do ciepłej wody w rurach. Wówczas nie istnieje ryzyko długiego oczekiwania na ogrzanie wody.

www.beskidwyspowy.eu