Rodzaje kotłów gazowych

Rodzaje kotłów gazowych

10 listopada 2018 Wyłącz przez Romana

Ogrzewanie gazowe jest coraz popularniejsze. Ten sposób ogrzewania jest również propagowany przez zwolenników ochrony środowiska. Kotły gazowe są coraz bezpieczniejsze w użyciu.

Producenci oferują bardzo zróżnicowane formy kotłów gazowych. Ze względu na sposób montażu wyróżniamy kotły gazowe stojące i wiszące. Te drugie cechują się mniejszymi wymiarami, dzięki czemu można je łatwiej zamontować.

Kotły stojące są cięższe oraz większe, przez co istnieje konieczność zamontowania ich w osobnym pomieszczeniu. Wyróżnia się także kotły jednofunkcyjne oraz dwufunkcyjne. Te pierwsze stosowane są zazwyczaj w domach mniejszych oraz w średnich.

www.biegdlapokoju.pl

Z kolei kotły dwufunkcyjne wykorzystuje się również do ogrzania wody przepływowej. Odmienny jest także sposób budowy kotłów gazowych. Pod tym kątem możemy wyróżnić kotły z otwartą i zamkniętą komorą spalania.

Różnica między nimi polega na sposobie pobierania powietrza do spalania. Wybierając kocioł gazowy należy uwzględnić wielkość domu oraz funkcje tego urządzenia.

https://machinasnu.pl/projektowanie-wnetrz/architekt-wnetrz-piaseczno/