Roztocze

23 października 2017 Wyłącz przez Romana

Jeżeli lubisz być goszczony przy dobrym jadle i napitku – jedź na Roztocze! Mieszkańcy wschodniej części Polski słyną ze swojej gościnności. Wakacje na Roztoczu – co to znaczy? Opcji masz naprawdę wiele.

www.bg-consulting.pl

Na piesze wędrówki najlepiej wybrać się do Roztoczańskiego Parku Narodowego. Będąc na Roztoczu warto odwiedzićBondyrz, czyli wieś, w której zachowały się aż dwa młyny.

Roztocze uchodzi za prawdziwyskarbiec architektury drewnianej. Tutaj możesz jeszcze zobaczyć setki wsi z tradycyjną w większości drewnianą zabudową.

Miłośników pomników warto zaprosić doZwierzyńca. W tym miejscu jest około 68 pomników, tablic, figur religijnych i historycznych.

To rekord ogólnopolski! Prawdziwą osobliwością jestFrampol- miasto na pajęczynie, które zbudowano na początku XVIII wieku na planie rzeczywistej pajęczyny! Warto zajrzeć także do Józefowa – miasto, ze względu na walory krajoznawcze jest odwiedzane przez bardzo wielu turystów. Działają tu trzy rekreacyjne zalewy.

Koniecznie musisz zobaczyć podmiejskie kamieniołomy, cmentarz żydowski, synagogęi liczne pomniki w miejscach bitew z roku1863i z lat1939-1944.