Samochody terenowe w polskich lasach

Samochody terenowe w polskich lasach

14 sierpnia 2017 Wyłącz przez Romana

Polska jest krajem posiadającym ogromne połacie lasów. Zdecydowana większość z nich to tereny należące do państwa, a w praktyce do każdego z nas, ponieważ możemy się swobodnie po nich poruszać, a także zbierać runo leśne czy też kąpać się jeziorach.

Jak wiadomo, do lasów nie można wjeżdżać samochodami, poza kilkoma wyjątkami. Niestety, przepis ten jest dość często łamany, a największe spustoszenie w naszych lasach czynią samochody terenowe oraz quady.

Ludzie jeżdżą nielegalnie po lesie dla przyjemności. Można zrozumieć, że ktoś jest miłośnikiem jazdy w terenie, ale nie oznacza to, że powinniśmy tolerować takie zachowanie.

Są przecież prywatne lasy, w których buduje się specjalne tory do jazdy terenowej. Do tego dochodzą również wyścigi aut terenowych, na które zawsze można się zapisać.

Samochód w lesie nie tylko niszczy zieleń i przeszkadza wypoczywającym tam ludziom, ale również płoszy zwierzęta. Dość trudno jest złapać kierowców nielegalnie jeżdżących w takich miejscach, jednak trzeba to robić.

spersonalizowane tablice rejestracyjne jak działa lokalizator gps