Smoczki uspokajające – czy warto z nich korzystać?

Smoczki uspokajające – czy warto z nich korzystać?

25 lutego 2022 Wyłącz przez Romana

Z pewnością zdajemy sobie sprawę z tego, że dziecko płacze w określonych momentach. Bo się boi, bo jest głodne, bo ma mokrą pieluszkę. Jednak czasami tyle się dzieje dookoła dziecka, że czuje się ono zagubione i również wówczas płaczem próbuje nam pokazać swoje niezadowolenie.

www.rostowski.info

W takich momentach może się okazać, że idealnie sprawdzą się smoczki uspokajające. Dziecko, które będzie je ssało, będzie wykonywało ruchy podobne do tych, które wykonuje podczas jedzenia, a to oznacza, że stopniowo będzie się uspokajało.

Smoczki uspokajające mogą nam uratować życie

Nie zawsze noszenie czy kołysanie dziecka pozwala nam na jego uspokojenie.

Czasami dzieje się tak, że im dłużej chcemy je uspokoić, tym sami bardziej się denerwujemy, to odczuwa dziecko i nasze wysiłki przynoszą skutek odmienny od zamierzonego. Dlatego też warto się dowiedzieć jakie efekty mogą dawać smoczki uspokajające. Może się wówczas okazać, że będzie to idealna propozycja, która sprawi, że nasze dziecko szybko się uspokoić, a to będzie też powodowało, że my będziemy się mniej stresowali.

Smoczki uspokajające możemy dawać sporadycznie

Nie ulega wątpliwości, że w niektórych sytuacjach smoczki uspokajające mogą się okazać ratunkiem, zwłaszcza jeśli chcemy przygotować dla dziecka jedzenie i nie możemy go jednocześnie nosić na rękach. Ale warto mieć świadomość, że po smoczki uspokajające możemy sięgać sporadycznie, wówczas gdy będzie to naprawdę konieczne. Wówczas może się okazać, że z jednej strony będą spełniały swoje zadanie, a z drugiej nie dopuścimy do sytuacji, w której dziecko za bardzo się do nich przywiąże.

Koniecznie zobaczmy jak działają smoczki uspokajające i zastanówmy się, czy chcemy je mieć wśród akcesoriów, z których korzysta nasze dziecko. Może się jednak okazać, że w niektórych przypadkach takie smoczki uspokajające uratują sytuację i nie dojdzie do nadmiernego pobudzenia przez dziecko, które spowoduje, że jeszcze trudniej będzie nam je uspokoić. Z pewnością warto zobaczyć jakie smoczki uspokajające są nam oferowane.

Zabawki dla dzieci i niemowląt