Uczciwy biznes w sieci

14 listopada 2017 Wyłącz przez Romana

Na portalach pracy dość często znaleźć można ogłoszenia, w których rzekomi pracodawcy oferują znakomite zarobki w zamian za pracę zdalną. W większości przypadków są to zwykłe kłamstwa, których celem jest wykorzystanie innych ludzi.

Zwyczajnie nie da się od ręki zacząć zarabiać poważnych pieniędzy przez sieć i to jeszcze niewielkim nakładem pracy. Na takie ogłoszenia musimy być więc wyczuleni.

Nie oznacza to jednak, że przez sieć w ogóle nie można zarabiać, bo oczywiście można. Trzeba jednak nastawić się na ciężką pracę i mieć sporo cierpliwości.

Interesującym sposobem na rozpoczęcie komercyjnej działalności internetowej jest franchising internetowy. Taka forma współpracy funkcjonuje w branży e-commerce.

Franczyzodawca ma niewielkie szanse na oszukanie franczyzobiorcy, ponieważ ten drugi nie musi na starcie płacić mu żadnych pieniędzy za licencję. Ponadto, żeby rozpocząć taką działalność nie trzeba mieć zarejestrowanej firmy, co również zmniejsza koszty początkowe.

W franchisingu układ jest bardzo prosty – franczyzodawca wspiera franczyzobiorcę, daje mu swoją markę oraz know-how, a w zamian oczekuje określonego procentu jego dochodu.

chowaj poznań jak pozbyć się długów