Zastosowanie klem do akumulatora

Zastosowanie klem do akumulatora

16 listopada 2017 Wyłącz przez Romana

Klemy w akumulatorze są naprawdę bardzo ważnym elementem, dlatego powinniśmy pamiętać o tym żeby były w odpowiedni sposób zamontowane. Nie można tego bagatelizować, bo nasz akumulator na tym bardzo ucierpi. Klemy pozwalają na połączenie całej elektroniki, którą posiadamy w samochodzie z zasilaniem.

Zauważmy, że w bardzo starych samochodach była klema plusowa i minusowa i nic więcej. Dzisiaj do klemy plusowej dochodzi jeszcze wiele innych przewodów. Jeśli coś będzie nie tak dokręcone to niestety, ale nasz samochód albo nie będzie chciał zapalić albo coś nie będzie do końca w nim działało.

Luźna klema W okresie zimowym, jeśli nie zadbamy o to żeby klemy były bardzo dobrze przykręcone to możemy się zdziwić chcąc samochód odpalić. Usłyszmy jedynie charakterystyczne pukanie w rozruszniku i nic więcej. Nie oznacza to jeszcze, że akumulator jest wyładowany, ale na pewno trzeba będzie wziąć klucze i bardzo dobrze go zakręcić.

Tak naprawdę każdy powinien mieć w samochodzie taki klucz, bo na naszych drogach nigdy nie wiemy, kiedy mogą się takie klemy poluzować. Zakręcenie naprawdę nie zajmuje wiele czasu chyba, że mamy akumulator schowany w jakimś bardzo nietypowym miejscu. Trzeba się będzie bardzo dobrze przygotować do zimy, dlatego powinniśmy naładować akumulator i oczywiście sprawdzić czy klemy się dobrze trzymają, a jeśli widzimy, że coś z nimi nie jest tak jak powinno to trzeba będzie je wymienić na nowe.

Nie jest to duży koszt, a efekt będzie widoczny praktycznie od pierwszego uruchomienia samochodu.

https://sklep.skoda.pl/pl/sklep/b/227/citigo.html folie ochronne Rzeszów