Komfort jazdy a automatyczna skrzynia biegów

28 września 2017 Wyłącz przez Romana

Zasadniczo, pieniądze zarabiamy po to, żeby wzrastał komfort naszego życia i żeby stawało się ono coraz przyjemniejsze. Dlatego też, jeśli chcemy, żeby nasze auto prowadziło się dużo wygodniej, co jest możliwe po zamontowaniu automatycznej skrzyni biegów, to powinniśmy przeboleć jakoś niewielki wzrost wydatków na benzynę.

Niestety, „automaty” nie są idealne. Dla przeciętnego Polaka ten wariant skrzyni biegów może okazać się niekorzystny właśnie z ekonomicznego punktu widzenia, chociaż różnica w spalaniu nie jest jakaś drastyczna.

Dla porządku dodajmy jeszcze, że automatyczna skrzynia biegów również nieco spowolni nasz samochód, a także zmniejszy jego przyspieszenie. Jako że automaty „naszpikowane” są elektroniką, to ich naprawa trochę kosztuje.

https://www.cermotor.com.pl/

Musimy jednak o nie dbać, poprzez właściwe użytkowanie i konserwowanie, a wydatki na mechanika powinny zmieścić się w przyzwoitych granicach. Jeśli jesteśmy w stanie pogodzić się z powyższymi niedogodnościami, to w zamian zyskamy auto, które prowadzi się niezwykle wygodnie.

Zadbane Auto: zabezpieczenie lakieru rzeszów polerowanie felg