Smartfon jak kluczyk do samochodu

Smartfon jak kluczyk do samochodu

24 września 2017 Wyłącz przez Romana

Branża motoryzacyjna coraz bardziej idzie w kierunku innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Trwają prace nad wprowadzeniem zamiennika tradycyjnego kluczyka samochodowego. Ma być on zastąpiony przez aplikację na smartfony, która będzie umożliwiać dostęp do samochodu.

merlo części zamienne

Współcześnie, ludzie prawie nie rozstają się ze swoimi telefonami, dlatego taka aplikacja będzie wygodnym rozwiązaniem. Aby kierowca dostał się do auta, musi mieć zainstalowaną odpowiednią aplikację w swoim smartfonie. Następnie telefon łączy się z komputerem danego pojazdu przez technologię Bluetooth.

Umożliwia to otwieranie i zamykanie zamka, a także tylnej klapy. Możliwy jest również rozruch silnika. Możliwości technologii są szerokie.

Właściciel samochodu będzie mógł także udostępniać wirtualny klucz do swojego pojazdu innym osobom bez względu na to, gdzie znajduje się w danym czasie. W ten sposób wspólne korzystanie z rodzinnego czy firmowego auta nie będzie problemem. Członkowie rodziny czy współpracownicy będą mieli prosty dostęp do dzielonego samochodu.

warsztaty, mechanicy, stacje kontroli w Warszawie https://duda-cars.pl/serwis/serwis-mercedes-goleczewo/