Kraków

20 października 2017 Wyłącz przez Romana

Dawna stolica Polski jest jednym z najpiękniejszych miast w Europie. Miasto jest chętnie odwiedzane nie tylko przez naszych rodaków, ale doceniają je również zagraniczni turyści.

Dlaczego? Bo jest kwintesencją polskości: piękne zabytki, smaczna kuchnia i … urocze dziewczęta. Co warto zobaczyć w Krakowie? Przede wszystkim Rynek Główny, a przy okazji Kościół Mariacki – jeden z najważniejszych kościołów w mieście.

Warto także zajrzeć do Sukiennic, aby zakupić pamiątki dla rodziny. Dla zapalonych fotografów pozują uliczni artyści (za drobną opłatą możesz sobie zrobić zdjęcie na przykład z lajkonikiem).

Jeżeli dobrze się rozejrzysz na pewno spotkasz kilka sławnych osób, spacerujących na przykład po Kazimierzu. Warto też udać się na Wawel i zrobić zdjęcie z ziejącym ogniem smokiem.

Nie zapomnij o jedzeniu! Flaczki po krakowsku, kaczka z kaszą i grzybami, Piszinger – wafel przekładany pyszną kakaową masą oraz Tort Sachera to dania, które musisz spróbować. Po całodziennym zwiedzaniu możesz wieczorem poszaleć w jednym z wielu krakowskich klubów przy muzyce serwowanej przez najlepszych DJ-ów.